Strona główna - Aktualne informacje

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2006

O mnie  │  Rzeszowskie stacje i przystanki  │  Infrastruktura  │  Galeria  │  Galeria tematyczna  │  Linki  │  Księga gości

 
 

Remont przejazdów w Łańcucie

13.08.2006

Na początku sierpnia rozpoczęła się wymiana rozjazdów od strony Rzeszowa na stacji w Łańcucie. Zamknięty jest tor nr 2 pomiędzy Strażowem a Łańcutem, ruch odbywa się dwukierunkowo po torze nr 1. Dodatkowo na stacji zamknięte są tory nr 2 i 4. Remont jest współfinansowany przez Unię Europejską. Dotychczas obowiązywało tu ograniczenie prędkości do 40 i 20 km/h, po remoncie pociągi będą mogły przejeżdżać z prędkością 120 km/h.
 
Informacja: Adrian Karwat
 


Wypadek w Babicy

18.07.2006

Wypadek zdarzył się w niedzielę 13 sierpnia tuż po godzinie 11 na strzeżonym przejeździe kolejowym w Babicy. W ten dzień rogatki na przejeździe były uszkodzone, jednak przejazd był prawidłowo oznakowany znakiem "Rogatki uszkodzone", sygnalizacje dźwiękowa i świetlna były sprawne, a dodatkowo przed przejazdem znajduje się znak "Stop". Mimo to kierująca samochodem osobowym marki nissan zignorowała ostrzeżenia stałe, świetlne i dźwiękowe i wjechała pod koła nadjeżdżającego pociągu osobowego relacji Rzeszów - Jasło. Na szczęście nikomu nic się nie stało, nie licząc rozbitego samochodu i otartego boku SA109-007. Ponieważ pociąg był już za semaforem, ruch na linii został zablokowany na ok. 2,5 h. Oprócz pociągu osobowego, biorącego udział w zdarzeniu, na trasie utknął również pociąg pospieszny "Bieszczady" z Zagórza do Gliwic, który przyjechał do Rzeszowa z prawie godzinnym opóźnieniem.
 

 
Informacje i zdjęcia: Jakub Jurkiewicz
 
 

powrót 

 

© Piotr Telega,   Rzeszów 2005-2007