Strona główna - Rzeszowskie bocznice - Boguchwała

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2007

O mnie  │  Rzeszowskie stacje i przystanki  │  Infrastruktura  │  Galeria  │  Galeria tematyczna  │  Linki  │  Księga gości

 
Boguchwała
 

W Boguchwale znajdują się dwie bocznice, niestety jedna jest całkowicie rozebrana, druga w ogóle nieużywana

Bocznica do Zakładów Porcelany Elektrotechnicznej "Zapel" S.A.

Bocznica ta w maju 2006 r. na terenie zakładu została w całości rozebrana (1), pozostał jedynie kilkunastometrowy odcinek, kończący się tuż przed bramą wjazdową kozłem oporowym (2). Bocznica brała swój początek w części stacji od strony Jasła, przy nastawni nastawni dysponującej. Wyjazd z niej zabezpieczony był żeberkiem ochronnym (3). Na sporym terenie zakładu posiadała kilka odcinków prowadzących m.in. do długiej rampy i hali produkcyjnej. Na terenie zakładu znajduje się także garaż dla stacjonującej tu kiedyś lokomotywy zakładowej.

Bocznica do składu budowlanego i podstacji energetycznej

Bocznica bierze swój początek po drugiej stronie stacji, od strony Rzeszowa. Tu też znajduje się tarcza manewrowa, strzegąca wjazdu z bocznicy na stację, obecnie jest wygaszona (4). Tuż za rozjazdem bocznica biegnie łukiem, granicząc z pobliskimi garażami i przedszkolem (5) (6) (7). Za łukiem znajduje się przejazd kategorii C (8) (9) (10) (11), raczej już nieczynny, gdyż szafa elektryczna znajdująca się przy nim została rozkradziona. Za przejazdem odcinek przez kilkanaście metrów biegnie prosto (12) (13) (14). Po kilkunastu metrach napotykamy na ślad po pierwszym rozjeździe (15) do składu budowlanego, który został rozebrany, podobnie jak i część toru biegnąca od tego rozjazdu (16). Po kilku metrach napotykamy na pozostałość po drugim rozjeździe (17) do składu budowlanego. Tor biegnący od tego rozjazdu został także rozebrany (18). W tym miejscu bocznica dzieliła się na dwie części, jedna prowadząca do wspomnianego składu, druga do podstacji energetycznej (19).

BOCZNICA DO PODSTACJI ENERGETYCZNEJ

Tor tej bocznicy przez prawie całą jego długość graniczy po jednej stronie z ulicą Boczną Techniczną (20) (21), z drugiej strony zaś z mocno zarośniętym ogrodzeniem składu budowlanego (22). W jego początkowej części jest mało zakrzaczony (23), lecz im bliżej podstacji tym krzaków jest coraz więcej, a dalsza wędrówka po torze jest niemożliwa (24) (25). Niekiedy pojawiają się miejsca mniej zakrzaczone, wtedy można zobaczyć że tor posiada podkłady drewniane (26). Tor ten także przez większość jego długości biegnie po łuku (27). Po kilkuset metrach napotykamy na przejazd kolejowy, a raczej to co z niego zostało . W miejscu gdzie przechodzi droga tor został rozebrany (28). Szyny z miejsca gdzie przechodzi droga zostały zostawione na torze kilka metrów dalej (29) (30). Tu też znajduje się kolejny przejazd na drodze gruntowej do części podstacji (31) (32) (33). W tym miejscu również znajduje się brama wjazdowa (34). Za bramą znajduje się już tylko prosty odcinek (35) prowadzący do dużego transformatora (36), który został przywieziony tą bocznicą.

BOCZNICA DO SKŁADU BUDOWLANEGO

materiał pojawi się podczas późniejszych aktualizacji...

Zapraszam do galerii 

 powrót do Rzeszowskie bocznice   |  powrót 

 

© Piotr Telega,   Rzeszów 2005-2007