Strona główna - News

Ostatnia aktualizacja: 3.02.2007

O mnie  │  Rzeszowskie stacje i przystanki  │  Infrastruktura  │  Galeria  │  Galeria tematyczna  │  Linki  │  Księga gości

 
 
 

Modernizacja torów... w 2014 roku

PODKARPACIE. Dopiero w 2014 roku będzie modernizowana magistrala kolejowa na odcinku Medyka-Kraków. W ubiegłym tygodniu w Warszawie podpisano kontrakt na przygotowanie studium projektu tej inwestycji.

- Termin rozpoczęcia prac modernizacyjnych na odcinku Kraków-Medyka-granica państwa będzie uzależniony od przebiegu przygotowania dokumentacji i od procedur przetargowych - poinformował Krzysztof Łańcucki, rzecznik prasowy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe w Warszawie. - Będzie to też zależeć od ostatecznej wielkości środków unijnych na współfinansowanie infrastruktury kolejowej w latach 2007-2013. Projekt tego przedsięwzięcia będzie kosztował 1 mln 980 tys. euro.

Na obecnym etapie konstruowania i weryfikacji Narodowego Planu Rozwoju wielkość środków na ten cel jest ograniczona. Dlatego rozpoczęcie robót na tej linii jest zaplanowane dopiero na 2014 rok. Jeżeli zwiększone zostaną środki unijne i budżetowe, to możliwe będzie wcześniejsze rozpoczęcie modernizacji magistrali kolejowej. Jest ona niezwykle ważna dla systemu komunikacyjnego Małopolski i Podkarpacia, a także dla ruchu międzynarodowego.

W skład konsorcjum, które będzie wykonawcą prac przewidzianych kontraktem, wchodzą: lider konsorcjum, duńska firma COWI A/S, Przedsiębiorstwo Projektowania, Realizacji i Wdrożeń BPK Katowice, Movares Polska, Elecol Wrocław i ETC Transport Consultans GmbH (Niemcy).

Super Nowości z dnia 16_01_2006
 

powrót 

 

© Piotr Telega,   Rzeszów 2005-2007