Strona główna - News

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2007

O mnie  │  Rzeszowskie stacje i przystanki  │  Infrastruktura  │  Galeria  │  Galeria tematyczna  │  Linki  │  Księga gości

 
 
 

Trzeba wyburzyć szpetne budynki

Do końca września zburzonych zostanie pięć budynków przy nastawni PKP, nieopodal kolejowego dworca. Zdaniem prezydenta Tadeusza Ferenca, jest to konieczne, bo brzydkie obiekty szpecą ten rejon miasta.

Rudery stoją w centrum miasta i są najgorszą z możliwych wizytówką miasta. Podróżni przyjeżdżający od strony Krakowa, chcąc nie chcąc, kojarzą stolicę Podkarpacia z zaniedbanymi, sypiącymi się budynkami. Na dodatek widnieją na nich brzydkie napisy.
 
- Wyburzeniem budynków sąsiadujących z pierwszym peronem i ze składowiskiem węgla oraz dworcem PKS zajmie się specjalistyczna firma z Olkusza - powiedział Andrzej Kościelniak, pełnomocnik prezydenta ds. kontaktów miasto - kolej. - Na pierwszy rzut pójdzie niższy budynek, a potem wyższe budowle.
 
Prezydent Rzeszowa już od jakiegoś czasu ponagla PKP, żeby zburzyła budynki, które są w złym stanie technicznym. W przypadku obiektów przy nastawni PKP będzie to możliwe, bo nie są one wykorzystywane i stoją puste.

and

  Super Nowości, 7-08-2007

 

powrót 

 

© Piotr Telega,   Rzeszów 2005-2007