Strona główna - News

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2007

O mnie  │  Rzeszowskie stacje i przystanki  │  Infrastruktura  │  Galeria  │  Galeria tematyczna  │  Linki  │  Księga gości

 
 
 

Ułóżmy rozkład jazdy pociągów

Każdy z mieszkańców naszego regionu może wpłynąć na kształt nowego rozkładu jazdy pociągów, który obowiązywał będzie od połowy grudnia tego roku do początku grudnia 2008.

Kolejarze opracowali już projekt nowego rozkładu, który poddany został konsultacji. Cały czas nanoszone są w nim poprawki. Także mieszkańcy Podkarpacia mogą wpłynąć na ruch pociągów nie tylko w naszym województwie.
 
- Wysyłamy na trasy w całej Polsce pociągi dalekobieżne, osobowe i pospieszne. Na naszej stronie internetowej www.pkp.pl jest już projekt nowego rozkładu. Można już zgłaszać swoje - mówi Łukasz Kurpiewski, rzecznik prasowy PKP Przewozy Regionalne.
 
Pasażerowie już korzystają z tej możliwości. - Chciałbym, by pociąg pospieszny Hetman odjeżdżał z Tarnobrzega o godzinę wcześniej niż dotychczas, przed siódmą, a nie przed ósmą jak to ma miejsce obecnie - mówi Rafał Złotek, mieszkaniec Tarnobrzega studiujący w Krakowie i regularnie korzystający z usług PKP. Już wysłał swoje sugestie.
 
Pasażerowie mogli wyrażać swe opinie na temat nowego rozkładu jazdy już w ubiegłym roku, teraz jednak odzew ze strony podróżnych jest znacznie większy.
Jak już informowaliśmy, od nowego rozkładu jazdy pospieszny Hetman jadący z Zamościa przez Stalową Wolą, Tarnobrzeg, Baranów Sandomierski i Mielec będzie miał wydłużoną trasę. Pojedzie przez Kraków, Katowice i Wrocław do stolicy Wielkopolski Poznania. Stalowa Wola otrzyma dodatkowe bezpośrednie połączenie z Warszawą, a w sezonie letnim kursował będzie pociąg do Gdyni i Helu.
 
Na dotychczasowym poziomie utrzymane mają zostać połączenia Tarnobrzega i Mielca z Dębicą, Stalowej Woli z Lublinem, Tarnobrzega z Przeworskiem oraz Stalowej Woli z Przemyślem i Rzeszowem. Być może jednak po sugestiach mieszkańców naszego regionu coś się jeszcze zmieni na lepsze.

  Echo Dnia, 18-08-2007
 

powrót 

 

© Piotr Telega,   Rzeszów 2005-2007