Strona główna - News

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2007

O mnie  │  Rzeszowskie stacje i przystanki  │  Infrastruktura  │  Galeria  │  Galeria tematyczna  │  Linki  │  Księga gości

 
 
 

Napisz, co myślisz o kolei

Jeśli kolbuszowianie uważają, że należałoby zmienić godziny odjazdu i przyjazdu pociągów, które docierają do ich miasta z Rzeszowa, mają do tego sposobność.

Kolbuszowski magistrat prosi o wypełnienie ankiet.
Przez ostatnie 7 lat Kolbuszowa nie miała połączenia kolejowego ze stolicą Podkarpacia. Ale po remoncie trakcji kolejowej i przystanków na tej trasie w marcu tego roku pociągi znowu zaczęły kursować. W ciągu dnia są trzy kursy do Rzeszowa i trzy kursy z powrotem.

Miejscowi samorządowcy postanowili poznać opinie mieszkańców o uruchomionym połączeniu do Rzeszowa. Interesuje ich przede wszystkim kwestia godzin odjazdów i przyjazdów pociągów i ewentualne uwagi dotyczące komfortu podróży. Wnioski z ankiet otrzyma dyrekcja PKP z sugestiami dotyczącymi nowego rozkładu jazdy.
Ankietę można znaleźć i wypełnić na stronie internetowej www.kolbuszowa.pl.

Można ją też dostać w wersji drukowanej w Urzędzie Miejskim. Kwestionariusze są rozłożone na stoliku przed wejściem do sekretariatu na I piętrze budynku magistratu.
Nowe połączenie kolejowe z Rzeszowem to nie koniec rozwoju transportu kolejowego w tym regionie. Trwa ciągle remont linii kolejowej z Kolbuszowej w kierunku Tarnobrzega. Mieszkańcy mogą się spodziewać, że za kilka lat w ich mieście będzie się zatrzymywał pociąg relacji Rzeszów - Warszawa.

  Echo Dnia, 18-08-2007
 

powrót 

 

© Piotr Telega,   Rzeszów 2005-2007