Strona główna - News

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2008

O mnie  │  Rzeszowskie stacje i przystanki  │  Infrastruktura  │  Galeria  │  Galeria tematyczna  │  Linki  │  Księga gości

 
 
 

PKP Przemyśl: zamknięta kasa, brak poczekalni

Międzynarodowemu terminalowi PKP w Przemyślu daleko jest do światowych standardów.

W terminalu nie ma poczekalni dla podróżnych. Dodatkowo zamknięto usytuowaną w nim kasę biletową.

- To skandal - grzmią podróżni oburzeni zamknięciem kasy biletowej w międzynarodowym terminalu na Dworcu Głównym PKP w Przemyślu.

Wybudowany za pieniądze z Unii Europejskiej kolejowy terminal odpraw paszportowo-celnych od chwili oddania do użytku budzi wiele kontrowersji. Głównie ze względu na zastosowane w nim rozwiązania konstrukcyjne. Największym mankamentem pawilonu jest szklany dach w kształcie piramidy. Latem działa na zasadzie baterii słonecznej. To właśnie za jego sprawą w okresie największych upałów wewnątrz budynku panują tropikalne temperatury.

Przedtem było wygodniej

- Ale to nie jedyny mankament tego miejsca - mówi przemyślanka, która prosi o zachowanie anonimowości. - W terminalu brakuje poczekalni, co jest zupełnie nie do przyjęcia. Bez względu na porę roku oczekujący na pociąg muszą koczować przed pawilonem.

Jakby tego było mało 1 listopada br. kolej zafundowała swoim klientom inną niespodziankę. Zlikwidowano działającą w terminalu kasę biletową. Aby wykupić przejazd, podróżni muszą pofatygować się aż do holu w budynku głównym.

- To wyjątkowo uciążliwe rozwiązanie - zapewnia podróżna udająca się do Lwowa. - Z bagażem trzeba przejść przez tunel, a potem z powrotem do terminalu. Przedtem było po prostu wygodniej i uważam, że cywilizowanie.

Problemy personalne

Postępowanie kolei musi dziwić, zwłaszcza po niedawnych zapowiedziach jej przedstawicieli, że będą walczyć o klienta podnosząc jakość świadczonych usług.

- Mamy chwilowe problemy personalne - tłumaczy Grzegorz Szkaradek, dyrektor krakowskiego Zakładu PKP Inter City. - Z tego właśnie względu musieliśmy czasowo zawiesić funkcjonowanie kasy biletowej w terminalu. Ale chcemy ją jak najszybciej otworzyć. Mam nadzieję, że nastąpi to już w grudniu.
 

  Dariusz Delmanowicz
  Nowiny, 21-11-2007
 

powrót 

 

© Piotr Telega,   Rzeszów 2005-2007