Strona główna - News

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2008

O mnie  │  Rzeszowskie stacje i przystanki  │  Infrastruktura  │  Galeria  │  Galeria tematyczna  │  Linki  │  Księga gości

 
 
 

Unia stawia na szynobusy

Na temat nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych rozmawiali dzisiaj w Rzeszowie uczestnicy szczytu unii metropolii polskich. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 12 największych miast w Polsce.

Uczestnicy spotkania dyskutowali m.in. na temat zastąpienia autobusów szynobusami. Ich zdaniem na obszarach wszystkich polskich metropolii takie pojazdy powinny obsługiwać linie kolejowe łączące centra dużych miast z okolicznymi miejscowościami.

W Rzeszowie takie pociągi miałyby kursować w kierunku Boguchwały, Łańcuta i Głogowa Młp. Zdaniem uczestników należy tez ujednolicić bilety komunikacji miejskiej tak, aby korzystając z jednego wzoru pasażerowie mogli korzystać z różnych środków transportu.

Członkowie unii proponują też, aby za wszystkie drogi w każdej z metropolii odpowiadał jeden zarządca, a nie jak teraz kilku. Dzięki temu łatwiej byłoby planować remonty i nowe inwestycje. W tej chwili urzędnicy z wszystkich 12 miast biorą udział w objeździe naszego miasta. W planach maja też wizytę w podziemnej trasie turystycznej pod płytą Rynku. Kolejne spotkanie odbędzie się w Warszawie.

  Nowiny, 05-03-2008
 

powrót 

 

© Piotr Telega,   Rzeszów 2005-2007