Strona główna - Podkarpackie stacje i przystanki - Rzeszów Osiedle

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2010

O mnie  │  Podkarpackie stacje i przystanki  │  Infrastruktura  │  Galeria  │  Galeria tematyczna  │  Linki  │  Księga gości

 

Rzeszów Osiedle

 

Mapa

- zaznaczono: - miejsce i  - kierunek
 robienia zdjęcia (kliknij)

 

Przystanek osobowy Rzeszów Osiedle znajduje się na km 3.22 linii nr 106. Jeszcze kilka- kilkanaście lat temu na przystanku Rzeszów Osiedle można było zobaczyć duże ilości pasażerów, byli to w większości pracownicy WSK Rzeszów oraz studenci i uczniowie pobliskich szkół. Niestety, konkurencja w dziedzinie transportu, jak i gównie działania PKP doprowadziły do tego, że przystanek jest prawie niewykorzystywany.
 
Dawniej, do roku ok. 1960, przystanek ten miał nazwę Rzeszów Osiedle P.Z.L. i był zlokalizowany kilkadziesiąt metrów bliżej Rzeszowa, w okolicy dzisiejszej Chemii Rzeszów.
 
Przez przystanek przebiegają 2 tory. Pierwszy jest to tor główny linii nr 106, przy którym znajduje się niewielki peron jednokrawiędziowy, drugi zaś to tor prowadzący do Elektrociepłowni i do zakładów WSK.
 
11 grudnia 2004 roku kasa została zamknięta, rok wcześniej zamknięta została poczekalnia, a szyby zabezpieczone zostały płytami pilśniowymi. Z czasem budynek zamieszkiwany był przez "margines społeczny", który znalazł sposób by wnieść do środka jakieś stare krzesła i kanapę. W 2007 budynek został podpalony, spalone zostały głównie płyty zabezpieczające okna i "umeblowanie" przyniesione przez dzikich lokatorów. Przez długi okres budynek był jedną wielką ruiną, stał w żaden sposób niezabezpieczony, a wszędzie znajdowały się porozbijane butelki, całą okolicę porastały wysokie krzewy.
W 2009 zapadła decyzja o wyburzeniu ruin budynku. Obecnie na przystanku nie ma żadnej wiaty ani ławki.

Rozkład jazdy:
 
-> Rzeszów: 6:42, 17:19
  
-> Jasło: 4:57, 15:37

Zapraszam do galerii
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

powrót 

 

© Piotr Telega,   Rzeszów 2005-2010