Strona główna - Rzeszowskie stacje i przystanki - Linia 71 - Ocice - Rzeszów

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2005

O mnie  │  Rzeszowskie stacje i przystanki  │  Infrastruktura  │  Galeria  │  Galeria tematyczna  │  Linki  │  Księga gości

 
"Tory do remontu" - TVP3, 16.05.2006
 


Tory do remontu

Ruszyły prace przy oczyszczaniu nasypów kolejowych w gminie Kolbuszowa. Od lat szyny na tej trasie pokrywa rdza a tory zarosły chaszczami. Wreszcie przyszedł czas na zmiany i linia Rzeszów Kolbuszowa ma szanse wrócić do życia. Wkrótce do prac włączy się Głogów Małopolski i Nowa Dęba. Pozostałe gminy na tym szlaku, szukają pieniędzy. Wszystkie - zgodnie poparły plan Polskich Kolei Państwowych - przywrócenia połączeń na tej trasie.

Zarośnięte trawą tory i peron. Opustoszały dworzec, z zasłoniętymi blachą drzwiami. Od września ma się to zmienić. Bo właśnie wtedy odjedzie stąd, pierwszy od lat osobowy do Rzeszowa. Jednak zanim się to jednak stanie cała trasa musi przejść gruntowny remont. Pierwsze prace właśnie ruszyły. W Widełce bezrobotni zatrudnieni w ramach prac interwencyjnych wycinają krzaki i drzewa, którymi zarosło torowisko. Zaraz potem tak samo zostanie uporządkowany peron. Po oczyszczeniu torowiska będzie można wziąć się za naprawę zdewastowanych urządzeń do sterowania ruchem. Potem za wymianę starych podkładów kolejowych i najbardziej zniszczonych elementów torów. Pracy jest dużo. Dlatego samorządowcy i parlamentarzyści spotkali się w Kolbuszowej aby ostatecznie podzielić obowiązki. Nad całością czuwa rzeszowski oddział Polskich Linii Kolejowych. 
 
Bartosz Babelski  
 

TVP3, 16-05-2006

   

 

 

powrót 

 

© Piotr Telega,   Rzeszów 2005-2007