Strona główna - Rzeszowskie stacje i przystanki - Linia 71 - Ocice - Rzeszów

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2006

O mnie  │  Rzeszowskie stacje i przystanki  │  Infrastruktura  │  Galeria  │  Galeria tematyczna  │  Linki  │  Księga gości

 
"Kolej w remoncie" - Ziemia Kolbuszowska, nr 10/2006
 

 
Kolej w remoncie

Maszyny torowe wykonują pierwsze prace na szlaku Kolbuszowa - Rzeszów. Pod koniec sierpnia br. zakończyła się, trwająca od 15 maja, wycinka krzaków na torowisku, którą zorganizowała Gmina Kolbuszowa.

Oczyszczono odcinek w granicach administracyjnych gminy, od przystanku w Widełce do Zarębek, chociaż w bieżącym roku pociąg ma kursować do stacji w Kolbuszowej. Tym, samym kolbuszowscy samorządowcy jako jedyni wywiązali się z obietnicy, którą kilka miesięcy temu złożyli Polskim Liniom Kolejowym.
Na początku września rozstrzygnięto przetargi na modernizację urządzeń sterowania ruchem kolejowym i remont torowiska, nie zostanie jednak wykonana przebudowa nastawni wykonawczej, na którą przetarg nie został rozstrzygnięty. Wczesnym popołudniem 29 września do Kolbuszowej dotarł pociąg roboczy złożony z maszyn torowych i mieszkalnych. Dnia 3 października rozpoczęły się pierwsze prace tuż za stacją w kierunku Rzeszowa, polegające na oczyszczaniu podsypki z cięciem ław torowych. Pociągi osobowe pomiędzy Kolbuszową a Rzeszowem mają pojawić się od nowego rozkładu jazdy, który zacznie obowiązywać 10 grudnia 2006 r.

na zdjęciu:
 
Przed maszyną do oczyszczania toru typu OT-400 CM od lewej: Marian Kapriowski, Marek Gil, Stanisław Socha, Paweł Styczyński, Eugeniusz Bundyra


Dariusz Krysztofiak

Ziemia Kolbuszowska, nr 10/2006

 

   

 

 

powrót 

 

© Piotr Telega,   Rzeszów 2005-2007