Strona główna - Rzeszowskie stacje i przystanki - Linia 71 - Ocice - Rzeszów

Ostatnia aktualizacja: 3.02.2007

O mnie  │  Rzeszowskie stacje i przystanki  │  Infrastruktura  │  Galeria  │  Galeria tematyczna  │  Linki  │  Księga gości

 
"Wyrusza pociągi do Kolbuszowej"
Super Nowości, 24.01.2007
 


RZESZÓW. Urząd Marszałkowski znalazł pieniądze na przewozy regionalne

Wyruszą pociągi do Kolbuszowej

Urząd Marszałkowski znalazł dodatkowych 5 milionów złotych i nie zostanie odwołanych 8 pociągów. Na dodatek od 1 marca będą jeździć pociągi z Rzeszowa do Kolbuszowej.

Przed wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy pociągów, 10 grudnia ub. roku, samorząd wojewódzki przekazał tylko 27 mln zł na dofinansowanie kolejowych przewozów regionalnych. Dlatego PKP zapowiadała, że będzie musiała zlikwidować kilka połączeń. Po trudnych negocjacjach PKP udało się jednak pozyskać 5 mln zł.

 Dzięki temu m.in. będą uruchomione nowe połączenia z Rzeszowa do Dębicy. Wstępnie poinformowano, że po godz. 22 pojedzie pociąg z Dębicy do Rzeszowa, a z Rzeszowa do Dębicy po godz. 23. Szczegóły znane będą za kilka dni.

- Od 1 marca wyjadą pociągi do Kolbuszowej - powiedziała Marta Bereś, naczelnik Działu Marketingu w Podkarpackim Zakładzie Przewozów Regionalnych. - Miały jeździć już od 10 grudnia, brakowało jednak środków na uruchomienie tego połączenia. Za ponad miesiąc wyjedzie ich sześć.

Trzeba było jednak odwołać też niektóre połączenia na innej trasie. Od 1 lutego zlikwidowane zostanie połączenie z godz. 15.15 z Rzeszowa do Przeworska oraz z 9.29 z Przeworska do Rzeszowa

and


  Super Nowości, 24.01.2007
 

   

 

 

powrót 

 

© Piotr Telega,   Rzeszów 2005-2007