Strona główna - Rzeszowskie stacje i przystanki - Linia 71 - Ocice - Rzeszów

Ostatnia aktualizacja: 5.05.2005

O mnie  │  Rzeszowskie stacje i przystanki  │  Infrastruktura  │  Galeria  │  Galeria tematyczna  │  Linki  │  Księga gości

 
"W przyszłym roku pojedziemy pociągiem do Cmolasu" - gazeta.pl, 01-05-2006
 


W przyszłym roku pojedziemy pociągiem do Cmolasu

Kolejarze z Zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie inwentaryzują trasę z Rzeszowa do Sandomierza. Planują prace mające przywrócić połączenie ze stolicy Podkarpacia do Warszawy.

Samorządowcy zobowiązali się, że wkrótce będą wycinane krzaki na całym podkarpackim odcinku tej linii, aż do Ocic. Później zostanie wymienionych ok. 6 km torów, odbudowane będą urządzenia zabezpieczające ruch pociągów na stacjach w Kolbuszowej i Głogowie Małopolskim, a także na przejazdach kolejowych. Dzięki temu od września z Rzeszowa do Kolbuszowej będzie mógł jeździć szynobus z prędkością 70 km/h.

- Ale w tej chwili robimy tylko to co konieczne, by można było jeździć. To jest takie łatanie dziur - mówi Andrzej Kościelniak, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie. Te prace będą kosztować 10 mln zł.

Na następny etap prac, który miałyby się rozpocząć w przyszłym roku, ZLK będzie się starać o dotację 70 mln zł z budżetu. Jak szacuje Kościelniak, pieniądze wystarczą co najmniej na zrobienie linii z Rzeszowa do Cmolasu. Będzie można na niej jeździć z prędkością 120 km/h.
 

gazeta.pl, syl 01-05-2006


 

   

 

 

powrót 

 

© Piotr Telega,   Rzeszów 2005-2007