Strona główna - News

Ostatnia aktualizacja: 3.02.2007

O mnie  │  Rzeszowskie stacje i przystanki  │  Infrastruktura  │  Galeria  │  Galeria tematyczna  │  Linki  │  Księga gości

 
 
 

Kładka: ożywianie trupa

RZESZÓW. Kolejny już raz Zakład Infrastruktury Kolejowej PKP Oddział w Rzeszowie zamknął - na czas remontu - przejście nad torami kolejowymi na rzeszowskim dworcu. Przerwa nie jest długa, ale uciążliwa.

Kładka ma być remontowana do środy (14 bm.) W tym czasie naprawiona ma zostać jego nawierzchnia. Kolejarze zalecają, by wszyscy dotychczasowi użytkownicy kładki skorzystali z innych dróg: przez wiadukt tarnobrzeski lub ulicą Batorego.

Jednak zdecydowana większość mieszkańców Rzeszowa ma już dość corocznego wysyłania ich na tak odległe ''skróty''. - Ta kładka powinna już dawno zniknąć z krajobrazu miasta. Jej stan techniczny jest tragiczny, a przecież wystarczyłoby tylko przedłużyć wreszcie - do ul. Kochanowskiego - podziemne przejście pod torami - mówią.

Niestety, decyzje podjąć musi właściciel obiektu, czyli warszawski zarząd ZIK PKP. Już kilka lat temu wyznaczył sobie termin - kuriozum: rok 2023! Z góry gratulujemy tym wszystkim użytkownikom niebezpiecznej kładki, którzy tego terminu dożyją. Podejrzewamy, że nie będą, niestety, w najlepszej formie...

jad

  Super Nowości, 14.06.2006
 

powrót 

 

© Piotr Telega,   Rzeszów 2005-2007