Strona główna - News

Ostatnia aktualizacja: 3.02.2007

O mnie  │  Rzeszowskie stacje i przystanki  │  Infrastruktura  │  Galeria  │  Galeria tematyczna  │  Linki  │  Księga gości

 
 
 

PKP walczy o klienta budując parkingi

PKP chce przekonać pasażerów do zostawiania samochodów na parkingach przy dworcach.
Kolej chce zachęcać kierowców, żeby przesiedli się do pociągów. Jak zamierza to zrobić. Budując parkingi. - Każdy, kto zakupi bilet kolejowy, otrzyma specjalną kartę wjazdową na dozorowany parking i będzie mógł zostawić tam samochód za bardzo małą opłatą - mówi Michał Wrzosek, rzecznik PKP S.A., który wyjaśnia, że w ten sposób kolej chce walczyć o klientów i zachęcać ich, żeby wybierali podróż pociągami, a nie samochodami.

W ramach projektu Parkuj & Jedź do końca tego roku mają być wybudowane i zmodernizowane 63 parkingi w całej Polsce, w sumie dla 3650 samochodów. Na Podkarpaciu do 2008 kolej planuje raptem ponad 180 miejsc parkingowych. Najwięcej ma powstać przy dworcach w Dębicy (44) i Sędziszowie Małopolskim (36). Poza tym nowe miejsca parkingowe mają powstać w Mielcu, Ropczycach, Stalowej Woli, Łańcucie, Żurawicy Osobowej, Radymnie, Muninie, Horyńcu i Lubaczowie.

  gazeta.pl, syl 27-09-2006
 

powrót 

 

© Piotr Telega,   Rzeszów 2005-2007