Strona główna - News

Ostatnia aktualizacja: 3.02.2007

O mnie  │  Rzeszowskie stacje i przystanki  │  Infrastruktura  │  Galeria  │  Galeria tematyczna  │  Linki  │  Księga gości

 
 
 

Kontrakt Gniewczyny z PKP Cargo

Ponad rok temu nad Fabryką Wagonów w Gniewczynie wisiało widmo zwolnień. Teraz zakład szuka nowych pracowników

Dobiegają końca rozmowy PKP Cargo z Fabryką Wagonów "Gniewczyna" w sprawie ogromnego zamówienia wartego prawie 50 mln zł. Umowa powinna być podpisana do połowy grudnia.

W przyszłym roku Gniewczyna ma zrobić dla kolei 160 wagonów do przewozów blach w kręgach i 140 do przewozu kontenerów. Do przetargu nie stawili się inni oferenci, ponieważ tylko zakład w Gniewczynie produkuje tego typu wagony.

Obecnie w fabryce pracuje 700 osób, ale ze względu na zamówienie potrzebne są kolejne ręce do pracy. W ostatnim czasie zostało zatrudnionych około 50 osób. Zakład szuka jeszcze 100 pracowników. Potrzebni są głównie spawacze, ale również ślusarze, tokarze, specjaliści obróbki skrawaniem. Fabryka nie ma szczególnych wymagań wobec pracowników, co ważne, chętnym zapewnia nawet kurs spawalniczy. Na początku pracownik ma zarabiać około 1 tys. zł na rękę. Osoby, które zostaną zatrudnione, mają szansę na dłuższą pracę. - Nie mogę odsłaniać tajemnicy handlowej, ale prowadzimy rozmowy o następnych zamówieniach na rok 2008 i kolejne lata - mówi Aleksander Przeszłowski, dyrektor ekonomiczny Fabryki Wagonów "Gniewczyna", który nie ukrywa, że sytuacja zakładu znacznie się poprawia. Teraz musi on jeszcze spłacić spore długi. Ile? Tego dyrektor nie chce zdradzić, ale zapewnia, że fabryka jest w końcowym etapie restrukturyzacji.

syl
 
 gazeta.pl, 26-11-2006

 

powrót 

 

© Piotr Telega,   Rzeszów 2005-2007