Strona główna - News

Ostatnia aktualizacja: 3.02.2007

O mnie  │  Rzeszowskie stacje i przystanki  │  Infrastruktura  │  Galeria  │  Galeria tematyczna  │  Linki  │  Księga gości

 
 
 

Gniewczyna na prostej

Fabryka Wagonów w Gniewczynie koło Przeworska przeżywa prawdziwą hossę.
Fabryka zatrudniła ponad 100 nowych spawaczy.

Zakład ma już zamówienia na cały rok. Jedynym zmartwieniem jest teraz brak rąk do pracy. Dlatego zakład zaczął organizować szkolenia dla spawaczy. Fabryka ma tyle zamówień, że na pierwsze półrocze nie przyjmuje już zleceń. Zakład podpisał dwa duże kontrakty z PKP Cargo na naprawę ponad tysiąca wagonów i na budowę nowych. Do tego dochodzą zamówienia z prywatnych firm.
Krzysztof Kłak, Fabryka Wagonów w Gniewczynie -”Pakiet tych kontraktów to już jest około 100 milionów. Negocjujemy kolejne.
I uważamy, że to pozwoli wzmocnić finansowo fabrykę, ale także pozwala przyjmować kolejnych spawaczy.”

W ostatnich trzech miesiącach firma zatrudniła ponad 100 nowych spawaczy, a planuje przyjąć jeszcze dwa razy tyle. Nowi pracownicy to w większości osoby tuż po kursach, które zakład organizuje za unijne pieniądze razem z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Kurs trwa dwa miesiące a po jego zakończeniu można od razu dostać pracę. A tej jak zapewnia kierownictwo nie braknie.

Wiesław Kojder, szef produkcji -”W tym momencie mamy pełen portfel zamówień, w związku z tym pracujemy na trzy zmiany na niektórych odcinkach. Myślę więc, że w 2007 roku nie grozi nam sytuacja braku pracy.” O tym, że w fabryce jest lepiej widać nie tylko po nastrojach pracowników. Poprawę da się zauważyć także w sklepach, które są najlepszym barometrem tego co dzieje się w zakładzie. Fabryce Wagonów udało się także spłacić kilkudziesięciomilionowe zadłużenie wobec banku, Urzędu Skarbowego i ZUS-u. W
planach są podwyżki pensji dla ponad 700-osobowej załogi.

bparde

  tvp3.pl, 3-02-2007
 

powrót 

 

© Piotr Telega,   Rzeszów 2005-2007