Strona główna - News

Ostatnia aktualizacja: 3.04.2007

O mnie  │  Rzeszowskie stacje i przystanki  │  Infrastruktura  │  Galeria  │  Galeria tematyczna  │  Linki  │  Księga gości

 
 
 

Kolej chce za dużo?

Potrzebne kolejne rozmowy władze miasta z PKP

Ponad 100 tys. złotych. Tyle chce od miasta kolej za utrzymanie dróżników na zamkniętym niedawno przejeździe na ul. Załęskiej.
Miasto godzi się dofinansować zamknięty niedawno przejazd przy ul. Załęskiej do czasu planowanej przebudowy linii kolejowej. Prezydent poprosił jednak PKP o przedstawienie szacunków na piśmie. Za roczne utrzymanie trzech etatów dróżników na przejeździe (do tej poty było ich pięć) kolej zażądała 103 tys. zł.
 - Kwoty o których mówiliśmy wcześniej były mniejsze - wyjaśnia Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa. - Teraz przeanalizujemy propozycję kolei pod kątem możliwości budżetu. Być może jest ona adekwatna do rzeczywistych kosztów.
Kolejne rozmowy z PKP powinny odbyć się jeszcze w tym tygodniu. Tymczasem do prezydenta dotarł sygnał od osób mieszkających obok zamkniętego przejazdu.
- Oni są zadowoleni z jego zamknięcia - mówi Ustrobiński.
- Obiecali, że zbiorą w tej sprawie podpisy, ale pismo jeszcze nie dotarło do ratusza. Mamy więc w tej sprawie dwugłos.
- Nic nie wiem na ten temat - twierdzi Tadeusz Dudek, przewodniczący Rady Osiedla Załęże. - Dla mnie argumentem jest ponad czterysta podpisów mieszkańców domagających się przywrócenia przejazdu.

Krzysztof Kuchata

  Super Nowości, 18-04-2007

 

powrót 

 

© Piotr Telega,   Rzeszów 2005-2007