Strona główna - News

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2007

O mnie  │  Rzeszowskie stacje i przystanki  │  Infrastruktura  │  Galeria  │  Galeria tematyczna  │  Linki  │  Księga gości

 
 
 

Kierowco! Zatrzymaj się przed torami

Droga hamowania pociągu to kilometr. Samochodu osobowego - ok. 40 m. Kierowca z reguły nie przeżywa zderzenia z pociągiem. Zawsze jednak może zatrzymać auto przed przejazdem.

Wczoraj na przejeździe kolejowym przy ul. Miłocińskiej w Rzeszowie kolejarze wręczali kierowcom ulotki, przestrzegając przed nieostrożna jazdą. To element akcji „Bezpieczny przejazd - zatrzymaj się i żyj”.
 
Zamontowanie rogatek na przejeździe kolejowym nie gwarantuje bezpieczeństwa. Zdarza się, że w trakcie ich opuszczania na przejazd wjeżdża samochód. Kierowca nie zdaje sobie sprawy, że jeśli pozostanie na torach maszynista może nie zdążyć wyhamować.
 
Często kierowcy przejeżdżają przez niestrzeżony przejazd tuż przed rozpędzoną lokomotywą. Najpierw zwalniają, żeby w ostatniej chwili dodać gazu.
 
- Nie zapominajmy, że kilkusettonowy pociąg nie stanie w miejscu. Kierowca samochodu ma o wiele krótszą drogę hamowania - mówi Paweł Międlar z biura prasowego KWP w Rzeszowie

arti

  Nowiny, 11-08-2007

 

powrót 

 

© Piotr Telega,   Rzeszów 2005-2007