Strona główna - News

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2007

O mnie  │  Rzeszowskie stacje i przystanki  │  Infrastruktura  │  Galeria  │  Galeria tematyczna  │  Linki  │  Księga gości

 
 
 

Wyburzą Rzeszów Osiedle

Prawdopodobnie w najbliższy poniedziałek rozpocznie się wyburzanie budynku przystanku kolejowego Rzeszów Osiedle przy ul. Zawiszy.

W przyszłym tygodniu, 8 bm., wyburzonych zostanie pięć budynków przy nastawni PKP, nieopodal kolejowego dworca, a także budynek przystanku przy ul. Zawiszy. - To obraz nędzy i rozpaczy - mówi o budynku kolejowym Andrzej Kościelniak, pełnomocnik prezydenta miasta ds. kontaktów Miasto - Kolej. - Jeżeli roboty przy wyburzaniu budynku przystanku Rzeszów Osiedle nie rozpoczną się w poniedziałek, to na pewno stanie się to dwa, trzy dni później. Zamiast poczekalni kolejowej pozostanie tam tylko wiata. Będzie się więc gdzie schronić przed deszczem.

Budynek przystanku Rzeszów Osiedle przy ul. Zawiszy stoi tam od lat 60. Dawniej korzystali z niego pracownicy WSK, a później podróżni jeżdżący do Jasła. W ostatnim okresie zlikwidowano tam kasę biletową. Teraz taki obiekt nie jest już potrzebny, bo w kierunku Jasła jeździ niewiele pociągów, a w nich mało pasażerów.

  and
  Super Nowości, 3-10-2007

 

powrót 

 

© Piotr Telega,   Rzeszów 2005-2007